Pravda o stvorení sveta

Autor: Árpád Jozef Sala | 25.9.2012 o 3:08 | (upravené 14.10.2012 o 0:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  98x

Keď sa židom do vlastníctva dostala Tóra bola už značne poškodená a neúplná pretože ju pred židmi vlastnilo dvadsaťšesť národov.

 

Pravda o stvorení sveta

Keď sa židom do vlastníctva dostala Tóra bola už značne poškodená a neúplná pretože ju pred židmi vlastnilo dvadsaťšesť národov. Nemôžme sa preto diviť ak nám Biblický starý zákon pripadá ako zlátanina, pretože si ho židia upravili tak aby vyhovoval ich predstavám o svete. Stvoriteľa sveta zdegradovali na boha jediného národa, ktorý za pomoci zázrakov vytvoril svet, pretože pravdivé udalosti spojené so stvorením sveta, neboli schopný opísať.

Boh Abraháma, Izáka a Jakuba v úlohe vševediaceho stvoriteľa sveta, robil jednu hlúposť za druhou. Najprv stvoril svetlo až o tri dni na to stvoril zdroj svetla teda slnko. Jeho ďalším kiksom bolo oddelenie vody od vôd. Nevedel chudák, že bez tepla, ktoré vyžaruje slnko Zem mohla byť maximálne tak pod ľadom takže on sa nemohol vznášať nad vodami a kľudne sa mohol korčuľovať pri delení ľadu od ľadov. Potom Zemi „zmrznutej“ prikázal vydať rôzne byliny a stromy. Keď konečne na tretí deň stvoril dve svetlá veliké jedno aby správu držalo nad dňom teda nie preto aby svietilo a hrialo a druhé preto aby správu držalo nad nocou a tiež i hviezdy, len tak akoby mimochodom, vlastne si ani neuvedomoval, že stvoril nespočitateľné množstvo sĺnk. Toto je jasný dôkaz o primitívnom myslení, o absolútnej nevedomosti, úbohého autora starého zákona,. ktorý silou mocou chcel vtesnať stvorenie sveta do šiestich dní, čo však trvalo trošku dlhšie.

Ja som bol vychovaný v kresťanskej viere a myslel som si, že sa stanem kňazom, lenže s dušou filozofa, človek nedokáže slepo veriť. Ja som chcel vedieť a tak cestou za poznaním sa zo mňa stal guru - duchovný vodca s predbežne najvyšším možným zasvätením. Cesta za poznaním, po ktorej kráčajú aj Bohovia, ma priviedla na stopu pôvodných textov, v ktorých bolo opísané stvorenie sveta.

Vládca bohov vydal príkaz svojim podriadeným a tí sa pustili do práce. Vybrali sa tri možné planéty pre život v našej slnečnej sústave. Pokus s Venušou zlyhal lebo prílišné teplo na planéte uvoľnilo také plynné a tekuté látky, ktoré nie sú vhodné pre život. Pokus s Marsom zlyhal pre dlhé obdobia chladu. Zem svojou vzdialenosťou od slnka bola ideálna ale neobsahovala potrebné prvky a ani veľkosťou nezodpovedala a preto musela byť doplnená stavebným materiálom z Faetonu, ktorý z tohto dôvodu musel byť rozbitý. Voda z Marsu bola presunutá na Zem. Život na planéte by však aj tak nebol možný bez dychu života, ktorý nám formou prílivu a odlivu tekutých a plynných zložiek, zabezpečuje svojou príťažlivosťou náš súpútnik Mesiac.

Žiaden živý organizmus by bez príťažlivej sily Mesiaca na Zemi nejestvoval. Je umelé vytvorený a v Biblii je to prvotné budíš svetlo. Na tretí deň sa dve svetlá netvorili ani hviezdy a tým pádom dostáva stvorenie sveta pôvodnú, správnu postupnosť.

Človek sa má snažiť o to aby sa vedomosťami čo najviac priblížil svojmu veľkému vzoru, ktorý ho vytvoril k obrazu svojmu. Tak isto ako otcovia sú hrdý na svojich synov ak ich napodobňujú aj bohovia budú na nás hrdý ak dokážeme to čo oni.

Nadišla doba keď tí, ktorý doposiaľ honobili materiálne hodnoty sa spoja s tými, ktorý honobili hodnoty duševné a preto ozvite sa my na mojej emailovej adrese, v budúcnosti totiž máme spoločnú cestu, ako duch s telom alebo Zem s Mesiacom.

Článok  budem postupne doplňovať, preto si ho občas vyhľadajte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?